‘De Centrale’ in Amsterdam
De wens
Van historisch PTT-gebouw naar een groene oase van rust. Wij realiseerde de complete buitenruimte voor dit unieke transformatieproject. Een inspirerende match tussen industrieel erfgoed en moderne tuinarchitectuur. Kwaliteit, een strak lijnenspel en ecologische waarde stonden hierbij centraal.
De aanpak
De realisatie in dichtbebouwd gebied bracht logistiek grote uitdagingen met zich mee, wat vroeg om een strakke planning. Daarnaast vereiste het historische pand technisch vakmanschap voor een juiste bodem- en waterhuishouding. Door te kiezen voor hoogwaardige materialen en sterke beplanting sluit de tuin nu naadloos aan bij de architectuur.
Bankirai vlonders
Voor de vlonders is gekozen voor hoogwaardige Bankirai vlonders, wat prachtig contrasteert met het stoere metselwerk. Dit duurzame hardhout is bestand tegen intensief gebruik, rot niet en vergrijst in de loop der jaren egaal. Het strakke lijnenspel van de vlonderplanken vormt de perfecte basis voor een comfortabele buitenruimte.
Zeeuwse hagen
Als natuurlijke erfafscheiding zijn traditionele, gemengde Zeeuwse hagen aangeplant. Deze groeien mooi dicht en bieden de bewoners direct de gewenste privacy en beschutting. Bovendien is deze inheemse haag een magneet voor vogels en insecten, wat de stedelijke biodiversiteit een flinke boost geeft.
